Един от участниците в днешния протест беше задържан от полицията пред Софийския университет "Св. Климент Охридски", където са се събрали над 100 души.
Мъжът бе отведен в полицейска кола, а на въпрос от страна на протестиращите: Защо?, униформеният отговори, че е искал да направи рутинна проверка на документите му.
Протестиращите обаче настояха, че полицаите искат да ги сплашат, за да прекратят протестите.
Веднага след това протестиращите посочиха четирима души, които според тях са провокатори.
Преди да бъдат задържани и отведени, един от тях разказа пред "Фокус", че е бит от униформените.
Според свидетели обаче един полицай му е ударил лек шамар, а мъжът започнал да симулира, че са го пребили.
Остава блокирано движението и на кръстовището на Орлов мост, където по асфалта са насядали група от 50-ина протестиращи, които скандират: "Оставка" и "Мафия".
Колите на градския транспорт са пренасочени през Телевизионната кула.
Пред парламента пък е останала трета група от протестиращи.
Там броят на хората е по-голям, около 200 души, които са се разпръснали на различните входове.
Тук протестиращите скандират: "Червени боклуци", "Ние не сме вече рая непокорна", "Помощ, убиват мислещите!". Полицейското присъствие пред НС остава засилено.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.