Както всяка вечер и в четвъртък недоволните от властта се събраха на протест пред сградата на Министерски съвет малко след 19, 30 ч.
Към този час броят им не надхвърляше 50 души, но след това нарасна до близо 600.
Традиционно недоволните бяха шумни. Тя тупаха на барабани, крещяха „Оставка”, развяваха знамена.
След като се посъбраха повече, някои протестиращи се опитаха да преминат полицейските ограждания пред сградата на Министерски съвет, но служителите на реда ги спряха.
Плакатите на недоволните гласяха „Където има мръсотия, там търси Русия” и „Кой дърпа конците”.
От сградата на Министерски съвет протестиращите в столицата се отправиха към централите на БСП и ДПС.
Шествието спря за кратко пред централата на левицата и там един от протестиращите хвърли макет на конска глава към сградата.
След което протестиращите се преместиха пред централата на ДПС, където скандираха силно „Мафия и Оставка” и изпяха българския химн.
Около сградите на централите на двете партии имаше полицейско присъствие.
През цялото време участниците в протеста сканидараха „Оставка”, „Мафия” и „Червени боклуци”.
След партийните централи недоволните отидоха пред парламента, където се разделиха на две групи, като една част от тях остана пред централния вход на Народното събрание, а другата - пред служебния вход.
Около 21 ч. те започнаха да се разотиват.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.