Бившият министър на регионалното развитие и настоящ депутат от ГЕРБ Лиляна Павлова остро разкритикува настоящoто управление и коментира, че не депутатите на Бойко Борисов провалят заседанията на парламента, а мнозинството.
„Правителството няма подкрепа. Правителството се държи на един фикус и нищо повече”, заяви тя по Нова телевизия тази сутрин, след като миналата седмица лидерът на „Атака“ Волен Сидеров се обърна към депутатите с думите “пазете ни като стайно цвете“, защото се оказа, че без националистите и заради отказа на ГЕРБ да се регистрира парламентът не може да работи поради липса на кворум.
„Управляващите работят на инат. От първия ден имаме един парламент, съставен с манипулации, шмекерии. От първия ден се правят опити чрез методите на диктатурата да се установи работата в парламента. Работата не е нормална, а това те трябва да го осигурят”, заяви Павлова.
Тя се оплака, че мнозинството в парламента иска да смачка опозицията.„Те направиха парламента неработеща институция за опозицията. Парламентът вече не функционира, те не ходят на работа, не си създават кворума, а искат ние да ходим“, настоя Павлова.
„Те карат държавата в насрещното движение и ще я вкарат в тежка катастрофа, ние трябва много бързо да хванем волана, да завъртим, да отбием и да сложим спирачката“, добави тя.
„Цялостната политика на правителството е провал”, смята Павлова.
Като бивш регионален министър, тя отговори и на обвиненията на настоящия Десислава Терзиева, че пътищата, строени по времето на ГЕРБ, са скъпи и некачествени.
„Регионалният министър да свърши малко работа, а не да се занимава с кокошкарски неща”, заяви Павлова. По думите й обвиненията са, защото настоящите управляващи не е имало какво да отчетат за първите 100 дни на власт.