По време на акцията срещу радикалния ислям в Пазарджик и в още няколко града на страната бяха иззети предимно компютри и специализирана техника, което не е случайно. Това каза в сутрешния блок на България Он Ер журналистът и анализатор Христо Петров.
По думите му години наред именно глобалната мрежа се използва от радикалния ислям за пропаганда, включително и у нас.
"Интернет като глобална мрежа отдавна се използва от глобалния ислям за радикализиране на мюсюлманските общности по света и довеждане до състояние за подготовка, провеждане и участие в терористични операции", подчерта Петров.Това е една схема, която е добре обмислена и са въвлечени огромни материални и интелектуални ресурси, обясни той.
Според Христо Петров основната таргет група на радикалния ислям в интернет се състои от три основни елемента. Те са мюсюлманите в мюсюлманските държави, религиозните и етнически малцинства в Европа и в САЩ, и християните на териториите, населявани от мюсюлмани.
Вижте целия разговор в сайта на bgonair.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.