IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Тормоз и омраза – правата на българина в застой

Жените третирани, децата в институции - жертви на нарушения

Тормоз и омраза – правата на българина в застой

Децата в институциите и лишените от свобода, включително непълнолетните, са жертви на най-тежките и масови нарушения, се твърди в доклад на Българския хелзинкски комитет.

Независимостта на съдебната власт и дискриминацията по отношение на малцинствени групи и чужденци продължават да са във фокуса на правозащитните проблеми.

Увеличават се престъпленията от омраза и дискриминацията към уязвими групи, пише БТА.

В повечето сфери на правата на човека в България през 2014 г. се наблюдава застой. В други - системни и сериозни нарушения.

Както и в минали години, сериозни проблеми има и с правото на религиозна свобода на мюсюлманите и на други вероизповедания. Проблеми има и с независимостта на медиите.

На фона на системната дискриминация, през годината се отчитат и няколко знакови случая на жестоко и дискриминационно третиране на жените.

Очертават се и позитивни развития в областта на съдебната реформа и условията на прием на търсещи закрила и бежанци в България, констатира докладът.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата