Красимира е на 28 години и е една от многото жертви на трафик на хора. Разказва, че е осиновена, но едва 13-годишна баща ѝ я качил в автобуса за Белгия. Още щом пристигнали, я продал за проститутка.
Изповедта на Краси е вледеняваща. Тя няма представа колко време е изкарала по магистралите в Белгия, но споменът още стряска съня й. Дори не знае града, в който е проституирала. Но ясно помни мига, в който жена я заговорила на български.
"Пита ме къде живея, дали имам семейство, дали има някъде да стоя. Казах, не нямам майка и баща и ме закараха в село Брестовица", спомня си Красимира.
Мечтае да има работа и да може да отгледа дъщеря си, която сега е в приемно семейство. Макар болката и униженията да са останали назад във времето, Красимира казва, че още чувства погнуса от собственото си тяло.
"Не мога да се примиря, че с това тяло, с тази уста прегръщам и целувам детето си", казва през сълзи младата българка от ромски произход пред Нова тв.
Шокиращата изповед на жената идва часове преди Европейския ден за борба с трафика на хора - 18 октомври.
България също се включва в глобалната инциатива "Поход за свободата". Целта е да се насочи вниманието към проблема с трафика на хора. Хиляди хора в целия свят ще кажат "не!" на съвременното робство.
По данни на организаторите 27 милиона души в цял свят са под робство, а едва между 1% и 2% от жертвите на трафика на хора са спасени. Средната възраст на жертвите на съвременното робство е 12 години.