IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Макар и без заплати, "Пирогов" няма да спре работа

НЗОК пък приведе авансово парите на болницата за април

Снимка: Булфото, архив

Снимка: Булфото, архив

Лекарите от "Пирогов" няма да предприемат ефективни стачни действия, въпреки че не са получили заплатите си за април. Това стана ясно от думите на директора на лечебното заведение проф. д-р Стоян Миланов.

"Ефективните стачни действия в спешната медицина са смешни. Искам да уверя пациентите, че тази болница ще продължи да функционира и въобще да не се притесняват", отсече той, но призна, че в болницата има напрежение.

"Напрежението е продиктувано от една проста причина, аз не можах да дам заплатите на болницата, каквито и да са те. Не можах, защото няма от къде", посочи проф. Миланов и припомни, че все още парите на болницата не са преведени.

Според него реформа се прави с пари, а и медицина се прави с пари.

"Крайно време е в тази мелачка, която продължава повече от 15 години, някой да сложи черта. Колко финансови министри се извъртяха и казват: "Аз на тези няма да им дам пари, докато не се реформират. Вие кога ще се реформирате, господа?", риторично попита директорът на лечебното заведение.

От пресцентъра на НЗОК пък съобщиха, че Надзорният съвет на касата е взел решение да отпусне авансово средства на лечебните заведения, които са подали заявления за сключване на договори и допълнителни споразумения за оказване на болнична медицинска помощ, но все още не са подписали тези договори със съответната районна здравноосигурителна каса. В тази графа е и "Пирогов".

Авансовите средства за оказаната от всяко лечебно заведение болнична помощ по клинични пътеки, амбулаторни процедури и клинични процедури, включително и медицински изделия и лекарствени продукти, прилагани в болничната медицинска помощ извън стойността на медицинската помощ за април, вече са наредени по сметките им, пише в съобщението.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата