IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Snimka Posoka Boec
BGONAIR Live

Сорос: Отказах среща с Кадафи заради българските медици


Обратно в новината

Коментари Коментари

7
ОТ ЕДИН РОМ
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
ТОЙ СОРОС НЕ Е ВИНОВЕН ЧОВЕКА, ЧЕ РОМИТЕ НЕ СА ИНТЕГРИРАНИ. ГОРКИЯ НЕ ЗНАЕ КЪДЕ МУ ОТИВАТ ПАРИТЕ...ОКОЛО НЕГО КРЪЖАТ РАЗНИ ПОЛУГРАМОТНИ ЕКЗЕМПЛЯРИ ромчета, КОИТО СА ЯХНАЛИ МЕТЛАТА И ФИНАНСИРАТ ПРОЕКТИТЕ НА СВОИТЕ ЛЕЛИ, СТРИНКИ, ВУЙЧОВЦИ И БРАТОВЧЕДИ. ЧОВЕКА Е ФИЛАНТРОП, НЯМА ВРЕМЕ ДА СЕ ЗАНИМАВА С ГЛУПОСТИ. ЗА НЕГО Е ВАЖНО ПРОЦЕСА ДА ВЪРВИ. ДА МУ МИСЛЯТ ОНЕЗИ ДЕТО МЪЛЧАТ КАТО НЕМИ И НЕ СМЕЯТ ДА КАЖАТ, ЧЕ ДЕСЕГРЕГАЦИЯТА ПРОВАЛИ НЯКОЛКО ПОКОЛЕНИЯ ДЕЦА РОМИ, КОИТО ЩЕ ТЕГНАТ ОТНОВО НА ПЛЕЩИТЕ НА БЪЛГАРСКОТО ОБЩЕСТВО СЛЕД ВРЕМЕ. ТОВА Е БРАТЯ БЪЛГАРИ. ПАК ЗА ВАША СМЕТКА ....
отговор Сигнализирай
6
b0rislav
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
От някои съмнителни и привидно благовидни изяви, като например насърчаването на думи да се преодолеят етническите конфликти, придружено от трескава дейност на намеса сред националните малцинства, или отявления антикомунизъм на една личност, която не се поколебава да учреди своите фондации под крилото на комунистическата номенклатура, става съвсем ясно какви цели преследва Сорос. А именно: да разпространява под звъна на милиардите либералистката идеология и западната хегемония, създавайки широка своя мрежа, внедрена в обществата и институциите на страните от Изтока, като прибягва, ако е необходимо, и до политическо, финансово и информативно изнудване.Задачата му е съвсем лесна при тази социална, икономическа и морална криза, която се шири в Източна Европа; криза, за която той самият ( в съгласие с най-големите западни центрове на властта) е съдействувал да се поддържа. И няма нищо чудно, че постъпва така лекомислено: във всичките стотина страници, които е написал, и в многобройните му публични изявления Сорос никога не си е поставял въпроса: справедливо ли е един човек да печели 2000 милиарда лири на ден, както е направил той, спекулирайки на валутните пазари, и по този начин решавайки съдбата на милиони хора, докато цели народи тънат в мизерия.
отговор Сигнализирай
5
b0rislav
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
..по време на своето управление е възложил на фондацията компютризацията на архивната система на българското културно наследство) и синът на Чавдар Кюранов, лидер на дясното крило в Българската социалистическа партия и бивш кандидат за президент на републиката, както и други личности, свързани с политиката, най-вече с партиите на десницата и различни институции. В 1997г. с идването на новото правителство, Георги Прохаски освободи поста изпълнителен директор на Фондация "Отворено общество", тъй като стана съветник на вицепремиера Александър Божков. По този случай самият Джордж Сорос каза, че това е най-доброто решение, макар категорично да подкрепя действията на новото българско правителство. Прохаски остава обаче член на Управителния съвет на фондацията. Икономическата реформа на новото правителство бе подготвена от Георги Прохаски заедно с Александър Божков още месеци преди демонстрациите през януари 1997г., като двамата бяха централни фигури на 4 конференции, субсидирани от "Отворено общество" и организирани от Нов български университет (вж. в. "Континент", 16 юни 1997г.) Много пъти Сорос се е намесвал пряко и в политически въпроси. Преди години подкрепи възванието на група френски интелектуалци, които искаха военна намеса на Запада в Югославия, бомбардирайики, ако е необходимо, територията и градовете на Сърбия. Освен това лично Сорос поде злобна атака срещу словашкия премиер Мечиар, обвинявайки го за авторитарните му методи и че застрашава демокрацията. Но трябва да се отбележи, че не направи нищо такова спрямо Елцин, Валенса, Хавел и още други, които, що се отнася до авторитаризма, нямат основание да завиждат на Мечиар, само че са по-отстъпчиви от него към Запада. Словашкото правителство реагира, като обяви Сорос за "персона нон грата" в страната, но фондация "Отворено общество" продължава да действува в Словакия. Не закъсняха да се намесят официално Съединените щати и Европейската общност, за да изразят своята тревога относно "положението на демокрацията в Словакия и хода на реформите". В това становище очевидно е натежало влиянието, което Сорос има над американското и европейските правителства. През 1992г. в Албания по поръчка на новата власт на Бериша (тогава един от най-любимите политици на САЩ в Източна Европа) фондацията организира комисии от специалисти, които извършиха "чистки" в Университета в Тирана, за да остранят всички преподаватели, противопоставяващи се на режима на дясно ориентираното правителство (вж. K.Barjaba, L.Perrone et al., "Naufragi albanesi", Рим, 1996г.). Но от 1996г. милиардерът, пак в синхрон с американското правителство, преориентира симпатиите си, и започна масивно да финансира опозиционния вестник "Koha Jone", който през май 1997г. получи от фондация "Отворено общество" и от други фондации, свързани със Сорос баснословната сума от 4 милиона долара (вж. в. "Албания" и "Albanews", май 1997г.).
отговор Сигнализирай
4
b0rislav
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Благодарение на огромните си капитали, спечелени със смели финансови спекулации, североамериканският милиардер от унгарски произход Джордж Сорос, близък до Международния валутен фонд и администрацията на САЩ, провежда широка колонизаторска дейност в бившите социалистически страни, доведени до крайна нищета. Към средата на осемдесетте години Сорос започва да насочва вниманието си към страните от социалистическия лагер: открива център на "Отворено общество" в Унгария с подкрепата на по-реформистката комунистическа номенклатура. После минава към Китай, където действува в пълно съгласие с комунистическите власти, като стига дори дотам, че съгласува с тях уволнението на местния отговорник на фондацията, твърде "неудобен" за режима. В Съветския съюз "Отворено общество" започва своята дейност с благословията на такъв стар брежневист като Андрей Громико. И в Полша фондацията открива център с одобрението на комунистическата власт, но същевременно завързва връзки със "Солидарност". В ония години Сорос се стреми да обедини силите на бюрократите реформисти от Изтока с тия на умерените дисиденти, като крайна цел на неговите усилия е отварянето на пазарите на Източна Европа за глобалната икономика. Друга област, на която милиардерът непрекъснато отделя особено внимание още тогава, е формирането на млади кадри с отпускане на стипендии за обучение на Запад. След промените в 1989 г. фондациите "Отворено общество" се разпространяват широко в цяла Източна Европа и получават все по-голяма финансова подкрепа. Сорос не се въздържа да упражнява пряко влияние върху политиката на тези страни.През тези години благодарение на опита, натрупан на Изток в предишния период, Сорос действува и като неофициален представител на Международния валутен фонд, на Американския държавен департамент и на Европейската общност, устройвайки срещи на високо равнище между представители на тези институции и държавници от Изтока. За да добием по-точна представа за дейността на фондация "Отворено общество", можем да вземем примера с България, една страна, която е засегната силно от икономическата криза и в която институциите, лишени от средства, се оказват много уязвими. В нея присъствието на Сорос е стабилно: фондацията му отпуска многобройни стипендии за учение в чужбина (Съединените щати и Европейската общност), организира квалификационни курсове за служителите на различни министерства, грижи се за компютризацията на архивите на българското културно наследство (съответната централна система се намира в САЩ), организира конференции, беседи. Но притежава и финансира издания, всичките с ясен либералистичен знак, и многобройни радиостанции, една от които неотдавна започна да излъчва предавания и за Македония. Фондация "Отворено общество" не пренебрегва укрепването на важни политически връзки. В нейния щатен персонал са заемали място например синът на бившия министър на културата Ивайло Знеполски (който по време на свое
отговор Сигнализирай
3
Eдин индианец
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Тия що не си гледат проблемите в своите си общества. И Сорос и Вая Кондиос. ***, та ***. Ми да се интегрират. Обществото ни е им е предоставило всички условия за това. Ама те нещат. Насила ли да ги интегрираме!? Както Америка налага демокрацията в Ирак или навремето във Виетнам!? А защо не кажат какво става с индианското население в Америка. Изобщо останало ли е такова!?
отговор Сигнализирай
2
joker07
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Сорос от край време се опитва да се намесва в политиката най-вече на страните от бившия соцлагер. Нека преди да се хвърлим в обятията му, благодарни за това, че казва хубави дума за страната ни, нека преди това си спомним атаката му срещу словашкия премиер Мечиар, която атака беше подкрепена и от американското правителство. Сорос е дотолкова свързан с американското правителство, че всяко негово изказване против политиката на Буш е просто нелепо и смешно - това е една нагла манипулация, целяща печелене на симпатии и позиции във политическия живот на бившите комунистически държави.
отговор Сигнализирай
1
Vlado
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 1
Prosto ne vyarvam na Soros, navremeto toy be sreshtu evrointegratziyata... a v nashite problemy, neka ne se mesy. *** taka ily inache sa nashy grajdany y po zakonite na prirodata kadarnite ste oceleyat!
отговор Сигнализирай
Новини