127 са потвърдените случаи на коронавирус у нас, от които трима починали. Новите случаи днес са 17, от които 13 са в София.
В 10 областни центъра вече има болни от коронавирус, към вече известните се добавя Добрич.Във Варна днес са установени 4 положителни проби, като те са на контактни лица и са именно от Добрич. В добро състояние са и не изискват някакви специални мерки, информира генерал-майор Венцислав Мутафчийски в МС.
Най-тежко е състоянието, към критично, на болния, който е интубиран в "Пирогов". Потвърди се положителната проба на пациента-беглец от Пирогов, съобщи още той.
Вече има един излекуван от COVID-19 у нас. Едната пациентка с коронавирус е дала две отрицателни проби, ще бъде изписана от ВМА в събота.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.