IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Янков: Полицаите бяха жертвани, но показаха, че са гарант

Нищо в моята биография не показва желание за консолидация с ГЕРБ!

Кадър: Bulgaria ON AIR

Кадър: Bulgaria ON AIR

Кой е виновен за ескалацията на напрежението по време на протестите?

"Протестът възникна като дълго въздържана реакция на това, което се случва в страната. Полицаите бяха оставени да бъдат провокирани и бяха жертвани заради общественото мнение. Те показаха, че са гарант за държавността в страната", коментира депутатът от БСП Красимир Янков.

Според него президентът сам преценява до каква степен да използва възможностите на институцията и да се намери в случващото се в Триъгълника на властта.

"Между първо и второ четене за машинното гласуване очаквам да има изненади, които да гарантират предимство на ГЕРБ за следващите избори", заяви още Янков в ефира на Bulgaria ON AIR.

Той е на мнение, че предложението за нова Конституция е желание да се предизвика хаос и да се атакува държавността.

"Няма нищо в моята биография и моите изявления, което да показва желание за консолидация с ГЕРБ. Ние сме различни, опоненти сме", посочи Янков, запитан за евентуална негова победа за лидерския пост в БСП.

По думите на депутата вотовете на недоверие са свързани с уличаване на недъзите в управлението.
"Не ми харесва това, че БСП загуби идеологическия си образ", добави още Янков.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата