"В периода 1997-2001 г. са създавани максимални условия за комфорт на лидери на организирани престъпни групи“, заяви министърът на вътрешните работи Румен Петков.
„Давам пример с Будимир Куйович, а съм готов и да прегледаме как е работено по случаи и с други живи и мъртви босове“, допълни той.
Според него резултатът от такъв анализ ще бъде изключително занимателен.
Министър Петков изрази надежда парламентарната комисия по случая „Куйович“ да изиска автентичните документи и те да бъдат представени по съответния ред пред българското общество.
Той каза, че по случая с Куйович всичко е ставало със съгласието на Националната служба „Сигурност“.
„В документите стоят резолюции от високопоставени служители на сигурността“, уточни той.
„Ако има нещо скандално около Куйович, това е фактът, че българската държава, в лицето на НСС, му е казала: "Добре дошъл в България", а в периода 1997-2001 г. по него не е работено, като му е създаден пълен комфорт“, каза Петков.
„В НСС са много ясно разписани законовите правомощия и задължения, които в случая грубо са погазени от ръководителя на службата“, така че коментарите на Атанас Атанасов не са стойностни“, завърши министърът.
Преди дни настоящият депутат от ДСБ обвини пък вътрешния министър в некомпетентност по работата със сръбския наркобос.
Dnes.bg припомня, че наркобоса бе заловен в края на миналата година с 60 килограма хероин.
Впоследствие се оказа, че сърбинът Будимир Куйович бил легално у нас, с паспорт издаден от МВР, след като бил вербуван от службите да разкрие наркоканалите.
Вместо това обаче той подновил дейността си за разпространение на дрога.