Независимо дали сте чували за него, или пък не, информационното затлъстяване вече е диагноза.
То води до нетърпение, паник атаки, трудно взимане на решения, апатия, затруднена концентрация и дори физиологични проблеми като безсъние, кожни реакции и сексуални смущения. Как да се справим с него?
"Свързано е с огромните обеми от информация, които ни заливат. Преди години, когато е трябвало да се въведе понятието здравословно хранене, за хората е било странно. След това обществото е дорасло и е изпитало тази нужда. В момента е така с информацията. Огромните обеми, които ни заливат в работата, в образованието и в свободното време затормозяват нашите тела и психиката. Тялото реагира с различни разстройства", обясни докторът по комуникация Лиляна Загорова.
В ефира на "България сутрин" тя открои на първо място трудността при взимането на решения, свързана с голямата информационна претовареност. Специалистът посочи, че най-важното решение всъщност е осъзнатостта на проблема.
"В съвременните компании осъзнават, че служителите са много затормозени информационно", изтъкна Загорова.
Скулпторът и 3D артисти Александър Димитров, който създава инфографики, посочи пред Bulgaria ON AIR, че се опитват да ги правят по възможно най-бързия и разбираем начин.
"Това е пътят, това е начинът за предаване на информация. Може за една минута и с един поглед да разбереш нещо, което е било 50 страници", подчерта той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.