IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Губим 80% от питейната вода заради дупки по мрежата

Ще има повече станции за измерване на въздуха

Снимка БГНЕС

Снимка БГНЕС

Качеството на атмосферния въздух в България и в частност в София се подобрява трайно и устойчиво.

Това увери пред Би Ти Ви министърът на околната среда и водите Петър Димитров. Няма как да се изкривят и манипулират данните от станциите, измерващи чистотата на въздуха, по мнението му.

Министърът обеща повече станции за измерване на въздуха. В момента 48 пункта измерват чистота на въздуха.

Данните от Националната система за мониторинг на КАВ са публични и се предават в реално време към Европейската агенция по околна среда.

Живеем в четвърта поредна година с намален отток на реките, обясни екоминистърът. Липсват пролетни пълноводия. Със 72% е намалят оттокът през тази година спрямо сухата 2023. Безводието е основно заради водозагубите при водоснабдителната мрежа. Над 80% от питейните води се губят по мрежата.

Петър Димитров заяви, че се надява да се сформира правителство след поредните избори и е готов да остане на поста си в редовен кабинет.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата