Изборните резултати са изпъстрени с неизчерпаеми нарушения. Масови са нарушенията. Това заяви за БНР Бойко Рашков, бивш министър на вътрешните работи, бивш директор на Националната следствена служба, сега депутат от ПП-ДБ. Рашков оглавяваше и Бюрото за контрол на СРС. Като уточни, че е чел всички жалби до Конституционния съд, той посочи, че "работата, която чака КС, е огромна и изключително значима за цялото общество": "Струва си да се подават подобни жалби!
"Има ли образувани досъдебни производства или проверки на онези видеоматериали, на които ставаме всички свидетели? По тези видеоматериали има ли основание да се търси наказателна отговорност от лица, които виждаме, че нанасят корекции в изборните бюлетини, тоест допринасят за изкривяването на вота? Нищо специално няма в това един държавен орган като МВР да си упражнява правомощията по закон. Ако някой одобрява онова, което се постигна от МВР под мое ръководство във връзка с изборите, това означава, че МВР е успяло да си изпълни задълженията. Защо не се случва същото и по времето на Калин Стоянов, или пък сега при Атанас Илков? Всеки може да си направи извод, че те не си упражняват правомощията, както са разписани в закона и по такъв начин правят политическа услуга на една или друга партия", заяви Бойко Рашков.
"След като Калин Стоянов се появи като кандидат за депутат от ДПС – НН, той е толерирал действия на тази политическа формация, както и Илков, за който също постъпва информация, че е ръководел министерството в насока да улесни това, което се случи по време на изборите и което доведе до множество жалби до Конституционния съд. Това, което предприе Пеевски в залата, е недопустимо поведение. Това опростачване на политиката идва и от такива хора като него. Някои считат очевидно своето присъствие в пленарната зала едва ли не за арена за физическа саморазправа с политически опонент", каза Рашков.
Рашков, който седи до Кирил Петков, сподели непосредствени впечатления от сблъсъка в пленарна зала в петък:
"На подобно поведение не съм бил свидетел, като това на г-н Пеевски, който очевидно е готов на упражняване на насилие. Тази грубиянска проява започна от Пеевски. Ние седяхме кротко и мирно и чакахме да започне заседанието. Пеевски не се съобразява с това, че е в парламента и се насочи към Кирил Петков, който не беше казал една дума. Пеевски започна да говори като адвокат на Борисов и намеси случая с неговия 24-часов арест. Иначе в момента те не са близки, така казват. Неслучайно Пеевски започна да критикува, меко казано, Кирил Петков, че бил арестувал Борисов. Аз нямам никакви записи на Кирил Петков", коментира Рашков.
Като "измислици" Бойко Рашков определи и част от огласените от бившата шефка на Агенция "Митници" Петя Банкова твърдения, в които се намесва името му.
"Има абсурдни твърдения. Аз не съм член на ПП-ДБ. Не мога да давам никакви указания на политическото ръководство на тази коалиция. Включително съм бил много резервиран към тази сглобка, открито резервиран към промените, които предприеха сглобилите се по отношение на Конституцията. Така че – такова влияние, включително в кадрово отношение, включително да финансирам политическа партия." Рашков допълни, че обмисля дали да не заведе гражданско дело срещу Банкова, с която изобщо не се познават.
Принципът на мандатност в Конституцията ще бъде зачертан, коментира Бойко Рашков в предаването "Политически НЕкоректно" по темата с изтеклите мандати на органи и лица на висши длъжности в съдебната система.
"Гилдията очевидно не подкрепя масово съдия Владислава Цариградска, както би трябвало. Всеки съдия може да изпадне в нейното положение. Тя наистина сигнализира обществото за зловредни процеси, които се развиват в съдебната власт, не без участието на политически лица. Загубихме съдебната власт в частта прокуратура, предупреди Бойко Рашков и прогнозира, че ще се задълбочи "разпадът в прокуратурата", каза още Рашков.