"Песен за Лена", която стана популярна преди година, продължава да бъде обект на съда. Ироничната песен, посветена на острието на ПП-ДБ Лена Бориславова, се появи в социалните мрежи и партийната тв на ИТН "7/8".
Според сценаристите на Слави текстът бил изпратен по пощата и била народно творчество. Това свидетелстват пред Софийския градски съд двама от сценаристите на Слави Трифонов и депутати от ИТН - Александър Вълчев и Драгомир Петров, съобщава "Сега". Те разказват пред съда, че предаванията нямат рамка и в тях са коментирали и други, не само Бориславова, например Йордан Цонев и Делян Пеевски.
Това се е случило на последното заседание по делото, заведено от Лена Бориславова срещу "Седем-осми" АД. Бориславова, която в момента е депутат от ПП-ДБ съди компанията на Слави Трифонов в граждански процес, като настоява за 40 000 лв. обезщетение за уронен престиж. Тя обяснява колко засегната и разстроена е била от песента, в която има обидни, грозни и вулгарни думи.
В нея главен герой е Лена – бивш началник на кабинета на Кирил Петков, докато той беше премиер.
За производството пред КЗД първи съобщи самият Трифонов в подкаста на рапъра Йонислав Йотов-Тото. Според него сценаристите са направили песента, той е чувал само първия куплет и няма "представа за какво пеят, но трябва да имат свободата да я изпеят".
"Това е човек, който е в свободно падане. Той се провали като шоумен, като политик, свали си собственото правителство, гласувайки с ДПС и ГЕРБ", коментира след пускането на песента съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков. "Да замахваш към жена – тя е много силна, няма да ѝ повлияе. Здравите сили в обществото са там. Обществото удари шумен шамар обратно към Слави и му каза – ти ставаш една празна опаковка, която ще отиде в кошчето на историята", допълни Кирил Петков тогава и допълни, че партията се е обединила зад Лена Бориславова.
Миналата година заради "Песен за Лена" имаше и преписка в Комисията за защита от дискриминация (КЗД) срещу Трифонов и фирмата му "Седем-осми" АД. Жалбата пред комисията беше заведена от от Геновева Тишева, която в последствие оттегли оплакването си. Тишева, която е юрист, кара втори мандат като член на Комитета на ООН по премахването на дискриминацията спрямо жените. Тишева е и в Съвета на настоятелите на фондация "Български център за джендър изследвания".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.