IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Всяка година изпит! Директорите на училищата да му мислят

Няма етническо напрежение в школото в Пазарджик

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

"Образователната система има нужда от бързо въвеждане на годишна атестация на директорите на училища", заяви министърът на образованието, младежта и науката Сергей Игнатов.

"Ежегодният мониторинг на директорите, от който зависи дали ще заемат поста си и през следващата учебна година, е заложен в новия закон за образованието и трябва да бъде приложен много скоро", каза Игнатов.

Министърът посети Пазарджик във връзка с отписването на 24 първокласници от местното училище "Христо Смирненски". 

"Няма етническо напрежение в учебното заведение, конфликтът е на организационна основа", коментира Игнатов. 

По неговите думи родителите са изтеглили децата си не заради съвместно обучение с ромски деца в паралелка, а поради личните си предпочитания към определен класен ръководител.

"Лошо е, че един такъв случай, който няма етнически характер, започва да се обсъжда в обществото като такъв, когато всъщност се касае за проблем с мениджмънта на училището", отбеляза министър Игнатов. 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата