Ако едно дете е загубило две години от живота си в сътрудничество в подобно незаконосъобразно явление, мисля, че то трябва да бъде обезщетено, заяви той. Според него най-малкото, което могат да направят студентите, е да поискат да си получат таксите. Според Вълчев това е класически случай за немуществени вреди.
Цялата отговорност носят лицата, които заблуждават и родители, и децата, че децата ще получат висше образование, а не тези, които четат лекции, каза още Вълчев. По думите му, това разграничение е необходимо и не би трябвало да се вменява вина на лекторите.
Даниел Вълчев поясни, че няма законова възможност за прехвърлянето на тези студенти в легитимни висши училища. Ние не можем да установим нито техния брой, нито основанието, на което са започнали някакво сътрудничество с тези дружества и сдружения с нестопанска цел, добави още той.
Министърът благодари на главния прокурор за неговата решителна намеса по въпроса с незаконните висши училища. Според него, по този начин е даден сериозен знак за необходимостта от спазване на законите в тази област.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.