IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Закопчаха посредник в телефонни измами

"Куриерът" прибирал парите на жертвите, взимал 20% комисиона

Снимка: Reuters

Снимка: Reuters

34-годишен мъж, използван като посредник в телефонни измами, е задържан в Кърджали, съобщиха от местната полиция.

Според разследващите мъжът е бил нает за „куриер“ от група за телефонни измами от Ветово, след като е пуснал обява за работа в интернет. Той е съпричастен към 7 телефонни измами, извършени на територията на Кърджалийска област, като е успял да събере от жертвите общо 23 хиляди лева.

Престъпниците действали по познатата схема за катастрофа, причинена от близък човек, при която е загинало дете, и са искали пари, за да не бъде задържан шофьорът. Наетият куриер получавал по 20% от събраните суми.

Разследващите са установили, че „куриерът“, който е от Хасково, е участвал в измами на територията на още в две области в Южна България. При претърсване в автомобила му са намерени СИМ карти и 7500 лв.

Сега посредникът е задържан за 72 часа и се очаква прокуратурата да внесе в съда искане той да бъде оставен за постоянно в ареста.

По същия случай в други градове са задържани още лица, участвали в престъпната схема, уточняват от полицията в Кърджали. Продължава събирането на доказателства за участие на лицето и в другите измами на територията на област Кърджали, които са 10 от началото на тази година.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата