IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Поредна баба – жертва на телефонна измама за 1500 лв.

Таксиджия, дошъл да вземе парите, се усъмнил и отишъл в полицията

Снимка: МВР

Снимка: МВР

Възрастна бургазлийка е станала жертва на телефонна измама, съобщиха от Областната дирекция на МВР.

Снощи в Пето РПУ било получено съобщение от 79-годишна бургазлийка от к-с "Зорница", че е измамена по схемата "пътна катастрофа с роднина, последвана от животоспасяваща операция" за сумата от 1500 лв.

Жената предала парите в дамска чанта на непознат мъж, за когото й било казано, че е служител в НЗОК.

Веднага след предаване на парите пенсионерката установила, че е станала жертва на телефонна измама, и алармирала полицейските служители.

Същата вечер, около 20,30 часа в районното дошъл 32-годишен шофьор на такси, който заявил, че непознат мъж му се обадил по GSM-а и му посочил адреса, където трябва да получи чанта от възрастна жена, и да я занесе до Русе.

След като взел чантата, бургазлията установил, че вътре има плик с пари, и се усъмнил за телефонна измама. Явил се в полицията и предал парите – 1490 лв.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата