Районният съд в Сливен постанови условна присъда за мъж, разпространявал порно материали с участието на деца.
Една година и 4 месеца лишаване от свобода, с изпитателен срок от 4 години, и глоба в размер на 800 лева е наказанието на провинилия се порноманиак.
Установено е, че в периода от 11.12.2010 г. до 04.09.2011 г. мъжът е разпространявал чрез интернет 159 файла със снимки и филми със сексуално насилие и сексуални извращения с деца на видима възраст от 24 месеца до 11 години.
Също така от средата на 2009 г. до 25.10.2011 г. имал в личния си компютър и на цифрови носители порнографски материали, представляващи снимки и филми със сексуално насилие и сексуални извращения с лица на видима възраст под 18 години.
Мъжът е обвинен и за използване на компютърна операционна система без уредени авторски права.
За всяко от деянията съдът е наложил наказание лишаване от свобода и глоба.
Престъпната дейност на осъдения е част от международната операция "Икарус", проведена на територията на 27 страни-членки на ЕС, Норвегия, Швейцария, Исландия и Хърватска.
В Сливен акцията протече под ръководството и наблюдението от страна на Районна прокуратура – Сливен и бе насочена срещу разпространението на материали, съдържащи сексуално насилие и сексуални извращения с деца.