Собственик на заведение беше пребит до смърт. „Най-вероятната причина са неуредени финансови взаимоотношения”, съобщиха за Dnes.bg от полицията в Пловдив.
10 души са арестувани като заподозрени в побой на мъж. Снощи малко преди 21 часа е бил получен сигнал за сбиване на паркинг пред ресторант край пътя Пловдив - Поповица преди разклона за Чешнигирово.
Пристигналите на място полицаи установили, че група мъже били нападнали и набили 31-годишния наемател на заведението - постоянно пребиваващ в страната ни турски гражданин. След случилото се биячите избягали с три автомобила в посока Пловдив. Пострадалият е бил откаран с множество травми по главата в болница, където половин час по-късно е починал.
„Криминалисти и полицаи са започнали издирване и половин час след инцидента в квартал „Столипиново” в Пловдив са били заловени петима от участвалите в сбиването, които пътували с лек автомобил „Мерцедес”.
Малко по-късно са били установени и заловени още петима участници в побоя. Шестима от заловените са задържани в ареста за 24 часа. По първоначални данни вероятната причина за случилото се е неуредени финансови отношения.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.