IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Работник загуби три пръста при взрив в Шумен

Гръмнала е запалка за ръчна граната

Снимка: Булфото, архив

Снимка: Булфото, архив

Работник е пострадал при взрив, предизвикан от запалка за ръчна граната в Шумен, съобщиха от полицията в града.

Вчера, около 13.20 ч. при извършване на строително-ремонтни работи в частен дом на ул. „Ален Мак” в Шумен, работник намерил продълговат метален предмет.

57-годишният А.А. го взел, за да го разгледа, след което предметът се взривил в ръката му. В резултат на взрива три от пръстите на китката на лявата му ръка са откъснати.

Мъжът е откаран в болницата в Шумен и настанен за наблюдение без опасност за живота. При извършения на място оглед станало ясно, че взривът е предизвикан от запалка за ръчна граната.

За случая е уведомена Инспекцията по труда в Шумен. Образувано е досъдебно производство.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата