Дете на 10 години е починало по време на игра в двора на училището в хаджидимовското село Копривлен, съобщиха от Областната дирекция на МВР-Благоевград.
Според 64-годишен мъж от селото около 19.00 часа вчера е бил извикан от деца, с които 10-годишното момче е играело на спортната площадка в двора на училището. При пристигане на място мъжът вижда детето да виси на метален кол, който е част от оградата, като след това пада от нея.
Пристигналите на място полицейски служители установили, че в двора на училището в близост до спортната площадка има дървен стълб, през който преминават четири проводника за ел. захранване на училището, като единият от тях е прекъснат по средата.
Смъртта на детето е констатирана от медици от Филиала за спешна медицинска помощ (ФСМП)-Гоце Делчев. По случая е образувано досъдебно производство, работата по установяване на причините за инцидента продължава.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.