Румънски гражданин, опитал да подкупи полицейски служители от РУП-Полски Тръмбеш, бе арестуван в неделя, съобщават от Областната дирекция на МВР във Велико Търново.
Вчера около 18.40 ч. в района на с. Куцина, за проверка е спрян лек автомобил BMW с румънска регистрация, управляван от 42-годишен румънски гражданин.
На същият е разяснено, че е извършил нарушение на Закона за движение по пътищата, изразяващо се в неправилно изпреварване. Съставен му е акт, който той отказал да подпише.
В същото време от автомобила излязъл пътник – друг 42-годишен румънски гражданин, който през отворения прозорец на полицейския автомобил пуснал сгъната банкнота от 20 евро.
Мъжът е задържан за срок до 24 часа. Срещу него е започнато бързо производство за даване на подкуп на длъжностно лице.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.