IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Шофьор без книжка се удари в камион и почина на място

С опасност за живота е 17-годишен пътник в колата

Снимка: Булфото, архив

Снимка: Булфото, архив

Младеж от Габрово на 20 години е загинал тази сутрин след катастрофа край севлиевското село Добромирка. В тежко състояние, с опасност за живота е и 17-годишно момче от Габрово, което е пътувало в колата на загиналия, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Габрово.

Катастрофата е станала тази нощ около 4, 30 час.

Тогава в полицейското управление в Севлиево е бил получен сигнал за инцидент между лек автомобил "БМВ" и товарен автомобил "Мерцедес Спринтер", които са се сблъскали на пътя Севлиево - село Добромирка".

Според първоначалната информация катастрофата е станала, след като младежът, управлявал лекия автомобил, при десен завой изгубил контрол над превозното средство, навлязъл в насрещната лента и се ударил в пътуващия към Севлиево товарен автомобил.

При удара водачът на леката кола загинал, а 17-годишният му спътник е настанен в областната болница в Габрово с травми и счупвания по цялото тяло.

Загиналият младеж е бил неправоспособен водач и е шофирал с несъобразена скорост по мокър и хлъзгав път, информираха от полицията. Водачът на товарния автомобил - 48-годишен мъж от Павликени, не е бил употребил алкохол.

По случая е започнало досъдебно производство.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата