IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Над 500 полицаи участват в спецакция в Петрич и Ихтиман

До момента са задържани 11 души

Архив: Булфото

Архив: Булфото

Прокуратурата и МВР провеждат специализирана акция в градовете Ихтиман и Петрич. Операцията е по разпореждане на главния прокурор Сотир Цацаров и вътрешния министър Йордан Бакалов, съобщиха от прокуратурата.

До момента са задържани са общо 11 души от Ихтиман и Петрич за срок от 24 часа, след което ще се прецени повдигането на обвинения.

Вчера в двата града станаха масови сбивания, при които имаше загинал и пострадали. С оглед недопускане на ескалация на напрежението МВР е изпратило над 500 души от специализираните полицейски сили (жандармерия) и служители на областните дирекции на МВР.

В Ихтиман при сбиване между враждуващи ромски фамилии вчера загина 27-годишен мъж, а трима са с опасност за живота. В Петрич отново в бой между ромски клонове, е имало стрелба, при която са ранени 12 души.

По двата случая са образувани досъдебни производства за убийство по член от НК, който са под наблюдението на окръжните прокурори на София и Благоевград.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата