Гръцката полиция арестува трима българи, участвали в канал за трафик на химикали от България, използвани за разреждане на горива. Полицията разполага с пълни данни за начина, по който е действала мрежата за внос на забранени химикали, информира БНР.
Българите са арестувани в депото, където са ги съхранявали. Разрежданите горива се предлагали в четири бензиностанции в Атина.
Химическите вещества са внасяни с цистерни от България по два пъти седмично. След това са прехвърляни на танкери и продавани на собственици на бензиностанции.
Задържани са и двама гърци, които извършвали трансфера в Атина.
Два месеца полицията е следяла трафика, за да установи участниците в мрежата и пълната схема на действие. Акцията е извършена съвместно с икономическа полиция и отдел "Организирана престъпност".
На границата на Промахон задържаха и шофьора на една от цистерните, след като е прехвърлил химическите вещества в Атина. Конфискувани са шест танкера с голямо количество смес от разтворители.
Все още няма инфирмация за това коя е българската фирма, износител на веществата.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.