IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Бежанци пътуваха от Турция до Шумен на... резервна гума

Мъжете били афганистанци, нямали в себе си документи

Снимка: архив, Bulphoto

Снимка: архив, Bulphoto

Двама бежанци пропътуваха разстоянието от Турция до Шуменско на резервната гума на товарен камион. Мъжете на 22 и 24 г. слезли от ТИР-а, който спрял на паркинг в община Смядово, защото не знаели, че са на българска територия. В събота вечерта към 18,34 ч. мъж забелязал непознатите хора с вид на бежанци край бензиностанция до Смядово и подал сигнал до полицията.

На място от най-близкото РУ-Велики Преслав веднага бил пратен полицейски патрулен автомобил, пише "Труд".

Установени са двама мъже без документи за самоличност, които обяснили, че нямат представа къде се намират. Казали, че са вървели дълго и вече били изтощени. Признали, че са се качили от Турция. Представили се за афганистанци на 22 и 24 години, и дори казали имената си.

Двамата нелегално влезли у нас са транспортирани до Център за временно настаняване на чужденци в град Любимец, съобщават от полицията в Шумен. Срещу тях е започнато досъдебно производство за незаконно преминаване на държавната граница.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата