IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Митничари задържаха менте парфюми, тениски, маратонки

Всички стоки са хванати на "Дунав мост"

Митничари задържаха менте парфюми, тениски, маратонки

Митнически служители от Главна дирекция „Митническо разузнаване и разследване“ задържаха  недекларирани 1301 спортни блузи, обувки и парфюми с лого на известни марки,  при две митнически проверки на автобуси с пътници, в района на ГКПП Дунав мост – Русе.

При един от случаите  автобус с турска регистрация  е пътувал от Турция за Румъния. На  28.01.2020 г. е отклонен в района на ГКПП Дунав мост – Русе за щателна митническа проверка. В  30 полиетиленови чанти, придружавани от шофьора на автобуса, турски гражданин, са открити 340 чифта спортни обувки, 200 спортни блузи и 154 тестера на парфюми и тоалетни води  с обозначения на девет  различни световноизвестни марки, сред които Adidas, Nike, Puma, Paco Rabanne, Chanel  и др.

При друг случай, в началото на месеца, на 08.01.2020 г.,  при проверка на автобус с румънска регистрация, излизащ от България през ГКПП Дунав мост –Русе, в личния багаж на пътник, турски гражданин, са открити 10 полиетиленови чанти с 607 парфюма и тоалетни води с логото на световноизвестни марки.

За откритите стоки  не са представени документи, а собствениците им обяснили, че са ги  взели от Турция и ги пренасят за Румъния. Стоките са задържани. Съставени са актове за установеното административно нарушение. По случаите са уведомени и правопритежателите на съответните търговски марки, поради съмнения за нарушени права върху интелектуалната собственост.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата