Полицията в Габрово е предотвратила днес опит за обир на банкомат от двама маскирани мъже, които са оказали съпротива при задържането им. Това съобщи Областната дирекция на полицията.
Около 5,00 ч. днес в полицията постъпил сигнал, че неизвестни лица са проникнали в аптека на булевард "Могильов".
След пристигането на полицейския екип от аптеката излезли двама маскирани, които побягнали. При заграждането на района и преследването мъжете не изпълнили отправените към тях разпореждания и полицаите стреляли във въздуха със стоппатрони, за да бъде осуетено бягството им.
В района на жилищен блок били арестувани двамата мъже - на 40 и на 44 години от София.
При огледа полицията установила, че мъжете са разбили двете входни врати на аптеката, за да достигнат до монтирания там банкомат. Металното съоръжение към банкомата също било прерязано.
От полицията уточниха, че пари от банкомата не липсват.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.