Ефективна присъда от две години и десет месеца при първоначален строг режим отреди Окръжен съд – Сливен, на Минка Христова Велева за убийството на детето й, съобщи Дарик радио.
Подсъдимата, която е от ромски произход, се призна за виновна. Съдът постанови присъда в условията на бързо производство, с месец по-малко от искането на прокурора по делото.
Адвокатът на подсъдимата поиска да се признаят за смекчаващи вината обстоятелства, че е имала тежък живот, че има четири деца, че самата тя е почти дете и съпругът й е в затвора.
Велева трябва да заплати и 405 лв. съдебни разноски в полза на държавата. От присъдата ще бъде приспаднато времето, в което е била в следствения арест.
Тя бе обвинена в причиняване на смърт по непредпазливост на 3-годишния си син Божидар. Според обвинението смъртта на момченцето е настъпила вследствие на умишлено нанесена тежка телесна повреда на 17 юли 2008 г. в местността Адата в землището на Сливенски минерални бани.
Минка е пребила Божидар с пръчка, съобщиха разследващите полицаи веднага след като детето почина в сливенската болница от тежка черепно-мозъчна травма.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.