IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

30-годишен мъж бе намушкан в заведение в Търговище

Близките му излизат на протест

Снимка: Pixabay

Снимка: Pixabay

30-годишен мъж e тежко пострадал, след като е бил намушкан в заведение в Търговище. По случая е задържан 35-годишен мъж от Омуртаг.  

Пострадалият е настанен за лечение в интензивното отделение на местната болница. Според негови приятели му е направена успешна операция и вече няма опасност за живота му, но лечението продължава.

По думите на свидетел на нападението всичко се е случило през нощта на Разпети петък. 

"Пияна компания от 3-4 души започнала да прави проблеми и да троши. Управителят на заведението ги призовал да напуснат. Те се разотишли, но впоследствие се върнали. Пострадалият Денислав ги пита защо се връщат и тогава един от групата вади 25-сантиметров нож и го намушква в дясната част на корема. След това извършителят и приятелите му затварят вратата и бягат с кола", разказа приятел на пострадалия.

Управителят на заведението, където се разиграва случката, е предоставил на полицията записи от камерите. Той обясни, че не е имало скандал, а само призив за напускане на локала, пише NOVA телевизия.

Приятелите на пострадалия се опасяват, че заради чистото съдебно минало на задържания, той може да не понесе цялата тежест на закона за деянието, което твърдят, че е извършил. Освен това, предвид факта, че е с постоянен адрес извън страната, се страхуват, че може да се укрие, ако бъде освободен. В момента обвинението му е за нанасяне на средна телесна повреда и притеснението на близките на Денислав е то да не бъде преквалифицирано в по-леко. За да опитат да предотвратят това да се случи, хората готвят протест, който ще се проведе във вторник. 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата