IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Хванаха фалшификатор на дипломи в Шумен

Мъжът имал и солидна колекция от тампони за печати на университети, нотариуси и средни училища

Хванаха фалшификатор на дипломи в Шумен

Полицаи задържаха 39-годишен шуменец, фалшифицирал университетски дипломи, съобщиха от Областната дирекция на МВР.

В дома на И.Л. са ззети намерени лаптоп, скенер и принтер, както и голямо количество бланки на дипломи за висше, средно и основно образование, удостоверения на Автомобилна администрация, бланки на регистрационни документи на коли, внесени от чужбина.

Фалшификаторът имал и солидна колекция от тампони за печати на университети, нотариуси и средни училища.

"Мъжът е познат на полицията, той е задържан и преди за подобна дейност“, каза директорът на ОДП-Шумен гл.комисар Валентин Александров.

Сред фалшивите дипломи има и такива на Шуменския университет.

"В момента се установяват лицата, които са сдобили и ползвали такива документи. Част от тях вече са разпитани“, обясни говорителят на полицията Десислав Райчинов.

Фалшификаторът е задържан с полицейска заповед за 24 часа, която е удължена от прокурор на 72 часа. В деловодството на шуменския съд все още не е внесено искане за постоянно задържане.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата