IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

ДАНС и МВР в спецкомбина срещу купуването на вота

До момента са претарашени 7 области, арестувани са четирима

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

В ход е мащабна операция на прокуратурата, ДАНС, МВР срещу купуване на гласове.

Засега е ясно, че операцията обхваща 7 области от страната.

Вече са задържани 4-ма души, издирват се още 4. Обиските продължават.

Иззети са много доказателства за търговия с гласове – лични карти, задгранични паспорти, шофьорски книжки, съобщават от МВР.

През последните дни от полицията съобщиха за два случая на разкрити опити за купуване на гласове.

Преди ден прокуратурата в Разград обяви, че проверява 65-годишен мъж от Исперих, посещавал домове и предлагал чували с брашно по 10 кг, за да гласуват за определена партия.

В Лом пък полицията задържа 37-годишния Тодор К. от ромския квартал "Хумата", за когото се предполага, че склонявал избиратели да подкрепят партия на вота.

Мъжът се занимавал с лихварство, като давал заеми на роми от квартала с устни уговорки. В замяна на това искал високи лихви.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата