IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Барети душат за "Чиновникът"

Арестуван е служител от икономическото министерство

Барети душат за "Чиновникът"

Вътрешният министър обяви, че е стартирала спецоперация "Чиновникът".

От сутринта под засилено полицейско присъствие са столичните квартали Студентски град, Илиянци, Надежда и Връбница.

Цветан Цветанов уточни, че обект на акцията е служител на министерство, който е участвал в манипулирането на конкурси за усвояването на евросредства по програма "Конкурентоспособност".

Впоследствие от МВР уточниха, че е арестуван служител от Министерството на икономиката, енергетиката и туризма.

Задържаният е 32-годишният Е.И.

Той подавал информация за подходящите крайни финансови показатели и по този начин манипулирал класирането на проектите по програмата.

Така, като се възползвал от служебното си положение получавал имотни облаги, твърдят разследващите.

Преди заседанието на МС, министър Трайчо Трайков обяви, че съпругата на задържания е имала консултантска фирма, което представлявало конфликт на интереси.

По думите му подобни случаи вече ще бъдат избягвани, тъй като е въведено задължението консултантските компании по проектите да бъдат публично обявявани.

МВР шефът обяви още, че е тръгнала и операция "Акцизите".

По думите му тя се явява завършек на дейността на полицията през март и април, при които в складове и магазини бяха задържани над 225 000 бутилки алкохол без бандерол.

"По предварителна оценка щетите на бюджета само от това количество алкохол надхвърлят 600 000 лв.", заяви министър Цветанов.

"Полицията изисква документи за производство и дистрибуция от винзаводите в Карнобат, Търговище и Пещера", допълни той.

Има и задържани дистрибутори на алкохол с фалшив бандерол, призна Цветанов.

По обясненията им алкохолите се взимат от производители в България.

"С насрещните проверки, които се правят с основните производители, ще можем действително да увеличим приходната част на бюджета с плащането на акцизите", коментира Цветан Цветанов.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата