IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Доброто поведение извади Очите от затвора Белене

Несебърският наркобос страдал и от дископатия

Снимка: Булфото

Снимка: Булфото

Димитър Желязков – Митьо Очите, ще прекара тримесечната си отпуска в родния си град Несебър, научи Dnes.bg.

Той е пуснат от затвора в Белене за добро поведение, а имал да ползва и домашни отпуски.

В средата на август м.г. Желязков бе преместен от затвора в Казичене в Белене след свада и последвал побой със Стоян Кръстев – Драгановеца.

Сблъсъкът между сочените за наркобосове стана публично достояние след изпратено писмо до редакцията на Dnes.bg.

В него Стоян Кръстев описва как Митьо Очите го е заплашвал и пребил във фитнеса на общежитието.

След сключено с прокуратурата споразумение Митьо Очите се призна за виновен в организирана престъпна група и разпространение на наркотици.

Преди две години той бе осъден на 4 и половина години затвор.

На свобода отдавна е дясната ръка на несебърския наркобос Янко Гюров – Поморийския, и „лейтенатът” на престъпната му група Новак Купенов.

Сега Очите си е извадил медицинско свидетелство, че страда от дископатия и се готви за операция в софийска клиника.

Преди месеци комисията "Кушлев" спечели дело срещу наркобоса и му беше отнето имущество за в размер на 2 358 000 лева, придобито от престъпна дейност.

Неотдавна беше внесен нов обвинителен акт срещу Очите и неговото семейство. Делото е за пране на пари в особено големи размери.

Като обвиняеми са привлечени майката на Желязков – Станка Желязкова, вуйчо му Иван и жената, с която Желязков живее на семейни начала – Антигона.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Крими
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата