Трима улични бандити са в пловдивския арест за 72 часа.
Те са уличени в нападение и ограбване на жени, които срещали по улиците в Града под тепетата.
На 20 май близо до кино „Фламинго” 49-годишна жена била пресрещната от младеж, който се нахвърлил неочаквано върху вея и издърпал златното й колие.
При проведените издирвателни действия криминалистите от сектор „Грабежи” арестували 22 годишния Б.А. Той е известен на полицията и осъждан.
На 23 май 32-годишният Ц. А. от село Беловица по същия начин дръпнал златния синджир на 80-годишна пенсионерка и избягал. Той също е задържан.
В началото на юни 48-годишна жена била нападната от двама непознати, които слезли на спирката след нея от маршрутка. След като я повалили на земята и я заплашили с нож, нападателите взели от жертвата си два златни пръстена, венчална халка, златен синджир и ръчен часовник.
По случая е задържан 25-годишният М. Д. от Пловдив
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.