Божидар Диманов ще лежи 18 години в затвора за убийството на студента Найден Вучков.
Софийският градски съд призна за виновен 25-годишния Диманов. Съдът заседава по делото пет пъти, преди да произнесе присъдата си.
Диманов ще излежи наказанието си при първоначален строг режим.
Освен това той трябва да плати по 120 000 лева обезщетение на родителите на починалия – Доряна Кебеджиева и Илия Вучков, както и 10 000 лева на Симеон Георгиев, който пострада при трагичния инцидент.
Наблюдаващият прокурор по делото Антония Близнакова, която по-рано днес поиска наказание от 20 години затвор за подсъдимия, коментира, че е доволна от решението на съда.
Самият Диманов се призна за виновен, но заяви, че не помни какво точно е станало в нощта на убийството.
Пред съда той каза, че искрено съжалява за случилото се, но не може да върне времето назад, и помоли да му бъде даден шанс да върне доверието на близките си.
Найден Вучков беше прободен четири пъти с нож в края на януари 2009 г. на столичната ул. "Бузлуджа", след като между две подпийнали компании избухнал скандал, който прераснал в масов бой.
Няколко часа след трагедията полицията задържа Божидар Диманов като извършител на убийството.
Решението на СГС може да бъде обжалвано.
През последните две години при сбивания бяха убити студентите Стоян Балтов, Кирил Въжаров, Васил Александров и Андрей Монов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.