IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Дрога за 28 млн. лв се изпари през комина

533 кг наркотици изгориха в инсинератора на Александровска болница

Снимка: Архив, МВР

Снимка: Архив, МВР

Над 533 кг наркотични вещества бяха изгорени днес в инсинератора на Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда към МОСВ на територията на Александровска болница. Това съобщиха от Агенция "Митници".

Унищожени са 224 кг амфетамини, 185 кг марихуана, 44 кг хероин, 43 кг хашиш, 9 кг кокаин и други.

Общата стойност на изгорените наркотици по цени на "черния пазар" е над 28 милиона лева, уточняват от митническата агенция.

Унищожават се само тези количества наркотични вещества, за които има влезли в сила присъди или за тях са издадени постановления на прокуратурата.

За последните 11 години са унищожени над 27,5 тона наркотични вещества, се отбелязва още в съобщението.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
София
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата