Прекрасно лятно състезание зарадва десетки деца в София в събота. Най-големият детски онлайн портал Az-deteto.bg организира традиционния си спортен празник в София, като "Детска Игриада" се проведе в парка "Заимов".
Регистрацията за състезанията започна в 9 часа при централния вход около розариума.
Състезанието се проведе със специалното съдейстиве на Столичната община и имаше за цел да насърчи децата да спортуват и да водят по-активен начин на живот.
Освен традиционния велокрос, тази година в детската игриада над 250 малки и малко по-големи момчета и момичета мереха сили в състезания като лека атлетика, щафетно бягане, айкидо и стрелба с лък.
Освен с похвали и медали, участниците в игриадата си тръгнаха вкъщи и със специални грамоти. И обещаха, че ще продължат да спортуват.
Генерален партньор на Детска Игриада е ЧЕЗ Груп.
Спортният празник се провежда с любезното съдействие на „Селект Асет Мениджмънт“ ЕАД, Decathlon, International House Sofia, Starbee, Lunchbox, Флорина, Фамилия и в партньорство със Столична община.
Партньори на събитието – АСЕМ Груп, Българска федерация по лека атлетика, Българска федерация по тенис, Българска федерация по бадминтон, СК“Приорити спорт“, КБИ „Айкибудо“ и Drop In.
Медийни партньори: Dnes.bg, Az-jenata.bg, Tialoto.bg, BulgariaOnAir. Национална мрежа за децата, Дневникът на мама и Програмата Kids.
Вижте още в репортажа на телевизия Bulgaria On Air