В 19 сгради в София - училища и детски градини, ремонтите са приключили, каза кметът на Столична община Йорданка Фандъкова.
Това лято в общо 34 училища и детски градини е направен основни ремонти. Над 5 млн. лв. са инвестициите, които Столична община насочи към тях, припомни Фандъкова.
Ирина Савина, зам.-кмет на Столична община, добави, че в останалите училища и детски градини, в които се извършват ремонти дейност, те трябва да приключат до края на тази седмица, за да могат да се подготвят за откриването на учебната година.
"С изключение на три обекта - 74-то СОУ в район "Връбница", 25-то СОУ и 134-та детска градина в район "Красно село", каза тя.
До този момент около 900 хил. лв. са инвестирани в Софийската математическа гимназия в дограма, покрив и асансьор, обясни Фандъкова, която провери ремонтните дейности там.
"Миналата година с усилията на директора и неговия екип беше направен един пилотен проект за ремонт на класни стаи и оборудване", заяви Фандъкова.
По думите й се ремонтира част от сградата - класни стаи, коридори стълбища, осветителните тела, инсталациите. Фандъкова заяви, че следващата година ще се осигурят средства за ремонт на останалата част.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.