IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Критики към скъпото билетче? Популизъм, отсече Фандъкова

Според кмета 80% от софиянци няма да усетят увеличение

Снимка: архив Булфото

Снимка: архив Булфото

Столичният кмет Йорданка Фандъкова видя популизъм в критиките срещу поскъпването на билета за градския транспорт.

"Не приемам популистки изказвания за цената на билета", каза тя по адрес на общинарите от БСП и коалиция Сердика, която се възпротивиха срещу поскъпването.

"Предложението на Центъра за градска мобилност е експертно, то е направено на базата на изчисленията и на икономическите анализи с категоричното ми настояване да не се променят цените на картите", каза Фандъкова, цитирана от БТА.

Тя е убедена, че 80% от пътуващите няма да усетят никакво увеличение, тъй като цените на картите не се променят.

Фандъкова припомни и че сред идеите за промени в цената на пътуването с градски транспорт е и исканото от години заплащане на база на пропътуваното време. "Системата предстои да бъде разработена, но тя също струва пари, затова е направена и съответната икономическа рамка", каза кметицата.

Фандъкова припомни и че предстои доставка на 110 нови автобуса, а за още 30 предстои да бъде обявена процедура за финансиране със средства на Столичната община.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
София
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата