Това лято серията редовни ремонти по улиците на София засегнаха и бул. "Васил Левски". За почти месец общината преасфалтира част от булеварда, че дори и обособи бус лента.
И така, гладък асфалт, бус лента, какво повече да искат софиянци?
Един пост на "Спаси София" може да ни напомни какво повече може да искат столичани, и особено този изчезващ вид - пешеходците. А именно: По-малко локви!
Първият септемврийски дъжд донесе и първите локви по булеварда, ремонтиран преди по-малко от месец.
"Обектът, който беше възложен на фирма "Трейс" без провеждане на търг, бе преасфалтиран преди по-малко от месец, като Столичната община хвърли немалко усилия в ПР, целящ да ни убеди, колко бързо и качествено е свършена работата", пишат от "Спаси София".
Резултатът е обаче видим и от организацията питат столичния кмет Йорданка Фандъкова дали и този път ще бъде използвано оправданието, че обектът е още в гаранция и кръпки ще покриват... нов асфалт.
"Спаси София" пита и зам.-кмета по транспорта Евгени Крусев каква сума е платена на фирмата, извършила ремонта.
"Г-н Крусев приключва своя трети строителен сезон, но проблемите с качеството и неспазването на сроковете остават. Важни обекти като ул. "Граф Игнатиев" или бул. "Константин Величков" сериозно се бавят, а с това хаосът за трафика и неудобствата за пешеходци и бизнес продължават", посочват от "Спаси София".
Уви, проблемите не свършват с това. Бул. "Васил Левски" след ремонта стана поредният, който се сдоби с бус лента. Тя обаче така и не се уважава от шофьорите.
Затова "Спаси София" призовава и СДВР да упражни контрол в отсечката, за да може поне един булевард да бъде в добро състояние.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.