Гражданин алармира за постройка в Борисовата градина, която застрашава вековна секвоя от защитен вид.
В сигнал в платформата Helpbook той твърди, че в близост до тенис кортове в парка има дърво, което е недостъпно и оградено.
"В корените на секвоята е направена ламаринена барака, която задушава дървото и спира достъпа на вода до корените. Тези дървета са национално природно богатство, живеят до 2000 години, а въпросното дърво е със сигурност над 100-годишно", аргументира се подателят.
В сигнала става ясно, че е отправено запитване до Столичната община дали постройката и законна, но все още отговор няма.
"Нека направим така, че тази над стогодишна секвоя бъде спасена, за да могат децата и внуците ни също да оценят нейната красота и величие", завършва гражданинът.
Ако видите нередност, проблем, с който се сблъсквате всеки ден и искате да подадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook!
Платформата на Investor Media Group ще ви даде възможност не само да придадете гласност на проблема, но и да изпратите сигнал до отговорните институции.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.