Общо 15 нови полицаи ще бъдат назначени в Районното полицейско управление в Несебър преди началото на летния сезон.
В черноморската община постоянните жители са около 30 хиляди. По време на туристическия сезон обаче пребиваващите достигат до 450 хиляди.
Поради тази причина от десетилетия се е наложила практиката да се командироват полицаи от вътрешността на страната.
"Всеки момент очаквам заповедта за увеличение на щата на полицейското управление в Несебър. Две от бройките са за офицери, останалите са за сержанти”, заяви директорът на ОДП-Бургас комисар Милен Димитров.
Той коментира, че бройката е недостатъчна, но щатът на служителите в управлението, което охранява най-големия български курорт Слънчев бряг, не е променян от 80-те години на миналия век.
През миналата година в Несебър за лятото бяха командировани 220 служители на МВР, докато общо в общините Поморие, Созопол, Царево и Приморско изпратените полицаи са били 210.
Освен това единствено в Слънчев бряг от пет години насам има и велопатрули, които следят за реда в курорта.
Наред с алкохолните партита и вандалските прояви на туристите, нашето Черноморие през лятото става и притегателен център за много джебчии от вътрешността на страната.
През последните години с този доходоносен „бизнес“ са се захванали и румънски граждани, които идват на организирани групи по нашите курорти.
Профилът на днешните джебчии се различава значително от общо изградената представа за тях. Все по-често те са млади хора, с добра визия и владеещи поне един чужд език.
Средната печалба, която ловките крадци си докарват, е от порядъка на 200-300 евро.
Оказва се, че освен просията, и при джебчийството има сфери на действие – едни са разпределени на плажа, други “ловуват” по спирки, край хотели и в заведения.
Трети успешно съчетават “две в едно” – проституция и кражби.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.