IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Нетът на село без засечки от 2013 година

Изграждат мрежи за бърз интернет в селски райони

Снимка: Булфото

Снимка: Булфото

До средата на 2013 година се очаква да бъдат изградени мрежи за бърз интернет в селски райони, където хората са изолирани от информационни услуги.

Това съобщават от Министерството на транспорта и информационните технологии.

"Ефектът от паралелното развитие на мрежи за бърз интернет и електронни услуги ще се усети през 2013 г.", заявява зам. ресорният министър Първан Русинов, цитиран от ведомството.

Строителството на инфраструктура в тези райони ще намали началната инвестиция на телекомуникационните оператори за навлизане в териториите с население с по-ниски доходи, се посочва в съобщението.

Първата фаза на проекта вече стартира. През февруари 2012 г. се очаква да бъде възложено изграждането на мрежите, каза Първан Русинов.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата