IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Австрийски катерач загина при падане от скала край Шабла

27-годишният мъж няколко дни тренирал край Тюленово

Австрийски катерач загина при падане от скала край Шабла

Мъж на 27 години от Австрия е загинал при падане от четириметрова скала в морето край шабленското село Тюленово, съобщи кметът на селото Невяна Донева. Инцидентът е станал на 2 август около 16,00 часа.

Австриецът бил скален катерач и от няколко дни тренирал на скалите край Тюленово с двама приятели. Паднал по време на скок, въпреки че бил с обезопасително въже, съобщава БТА.

Младежът бил изваден веднага от водата, оказана му е първа помощ, но медицинският екип не успял да го спаси.

За причините за смъртта се води следствие. В момента тялото на алпиниста се намира в отделението по съдебна медицина в МБАЛ в Добрич.

По думите на кметицата в района на селото има много почиващи, които не се съобразяват с височината на скалите и с подводните опасности, които крие морето край Тюленово.

Всяка година в началото на август от страната и от чужбина пристигат десетки катерачи, които си устройват неофициални състезания по опасните зъбери на брега без медицинско осигуряване.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата