Дни преди Деня на Съединението 55 пъргави хигиенисти и 4 машини от пловдивската комунална фирма почистиха паметника на Съединението в центъра на града.
Това стана с помощта на алпинисти и пароструйки.
Монументът беше „изкъпан” с 40 литра шампоан с аромат на зелена ябълка и изплакнат с обилно количество вода. Преди това пясъкоструйка с кварцов пясък премахна драсканиците с графити.
"Масовата акция по почистването на площад "Съединение" ще приключи утре, след като измием всяко ъгълче в района”, съобщи за Dnes.bg шефът на "Чистота" Радослав Кошински.
Паралелно с миенето шест бригади на "Градини и паркове” усилено косят и поливат зеленината около площада и боядисват пейките.
"Тази година огромен е проблемът с графитите, които са покрили почти всеки паметник в Пловдив, но ще успеем да ги изчистим до празника”, коментираха от комуналната фирма.
Трескаво се подменят и всички 600 трибагреници и знамена с герба на Пловдив, които са разположени на входно-изходните артерии и мостовете над река Марица в града.