Горският пожар между белишките села Бабяк, Лютово и Гълъбово е локализиран, съобщиха от МВР.
Над 500 човека са се включили в овладяването на огъня, като в момента има няколко огнища, които се доизгасяват.
Засега няма яснота как е възникнал пожарът, сред версиите са човешка грешка или запалени нерегламентирани сметища.
Пламъците са засегнали над 4000 декара, като за щастие няма засегнати населени места.
Продължава гасенето на огъня в района на хижа "Соколница", местността "Чуй дере", над село Асен, община Павел Баня. Пожарът е на площ около 200 декара, като проблемът е, че местността е скалиста и достъпът на хора е затруднен, а на техника е невъзможен.
В гасенето участват три екипа от пожарната в Стара Загора и 50 военнослужещи, съобщава БТА.
Пожарникари и работници от горското стопанство гасят пожар между Велинград и Юндола, като там са засегнати около 15 декара млади борови насаждения.
Заради високите температури през последното денонощие са възникнали над 300 пожара в цялата страна.
Към момента много тежка е ситуацията в крумовградското село Горна кула. В една от махалите са евакуирани възрастните хора и животните. От пожара са засегнати и шест плевни.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.