Четиригодишно момченце се удави в напоителен канал, а друго – също на 4 години, е с опасност за живота.
В полицейското управление в Казанлък вчера е получен сигнал от телефон 112 за паднали деца в напоителен канал в района на местността "Казмера", южно от Казанлък.
На мястото е изпратен екип, който установява, че перящи на канала жени са забелязали във водата тялото на дете, а по-нагоре тялото на друго дете, закачило се за дрехите в къпинови храсти.
Двете момченца са откарани в Спешния център в Казанлък. Едното е прегледано и транспортирано с опасност за живота в Центъра за спешна медицинска помощ в Стара Загора, а другото е починало въпреки извършената реанимация.
Децата са живеели в същата местност "Казмера". Били са оставени без надзор към момента на инцидента. Между момченцата няма роднинска връзка.
По случая е образувано досъдебно производство, съобщиха от полицията в Стара Загора.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.